Motosiklet Kullanan Ünlülerimiz Sorunlarımız İçin Ne Dediler

Deniz Berdan Ehliyet verirken motor kullananlara nasıl davranılması gerektiği öğretilmeli derken, Acun Ilıcalı Türkiye de motosiklet kültürü olmadığından yakınıyor 10 gün önce yaşanan trajik kaza motosikletçileri ayağa kaldırdı. Çimenleri sulaması gereken fıskiyeler yolu da ıslatmış, Murat Doğanay ın motosikletinin hakimiyetini kaybetmesine neden olmuştu. Ne yazık ki Doğanay kurtarılamadı. Yaklaşık 500 motosikletçi, bir konvoyla Kartal da kazanın gerçekleştiği yerde toplandı. Araçların sıkıştırması, kötü yol planlaması gibi nedenlerden çok sayıda motosikletçi hayati risk taşıyor. Biz de motosiklet kullanan ünlü isimlere benzer sorunları yaşayıp yaşamadıklarını sorduk. Okumaya devam et “Motosiklet Kullanan Ünlülerimiz Sorunlarımız İçin Ne Dediler”

Antalya Kemer Olympos (Ören Yeri)

Olympos ANTALYA kemer de bulunuyor,muhteşem doğası,ve denizi açık hava müzesi süslüyor,tarihde korsan yatağı olarak kullanılanve kliklaylı korsanların başı Zeniketes şehri üs olarak kullanmış,Olymposun doğusunda caretta caretta  ların yumurta bıraktığı muhteşem bir kumsal var

[nggallery id=3]

Bölgede çadır kurmaya ve gece konaklamaya malesef izin verilmiyor,ama hemen yakınında 50 tl ye pansiyon bulmanız mümkün,illa çadır kurmak istersenizde bölgeye yakın ormanlık alanları veya kamp yerlerini seçebilirsiniz.

Ben motosikletimi otoparka bıraktım 2 tl ücret alınıyor,güvenli bir yer

Giriş ücreti 5 TL Müzekart ve Müzekart+ ile bir yıl boyunca ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

 

Her dört sürücüden üçü ehliyetsiz

Motosiklet kazalarının ardında çok vahim bir tablo yatıyor

Devletin resmi rakamlarına göre neredeyse her dört motosiklet sürücüsünden üçü ehliyetsiz. Özellikle kırsal kesimlerde kullanılan, trafiğe kaydı olmayan binlerce motosiklet de hesaba katılırsa tablo daha da ürkütücü bir boyut kazanıyor.

Bülent OVACIK / HÜRRİYET

TÜRKİYE’de geçen yıl 25 bin 870 motosiklet kazaya karıştı. 2009’un ilk 7 ayında kazaya karışan motosiklet sayısı 9 bin 491. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün istatistiklerine göre 2008’de trafiğe kayıtlı motosiklet sayısı 2 milyon 181 bin 383’e ulaşırken, motosiklet kullanmak için A-2 sınıfı ehliyet alanların sayısı 660 bin 817’de kaldı. Okumaya devam et “Her dört sürücüden üçü ehliyetsiz”