5. “Farkında mısın ?” Motosiklet Sürüşü (27 Ekim Pazar)

Bazı dokunuşlar vardır ki iz bırakır unutulmaz. İşte bende bundan 5 yıl önce yaptığımız ilk Farkında mısın ? etkinliğimizde hissettim o mükemmel hisleri. Küçücük bir çocuğun saf kalbinden ve karşılıksız sevgisinden adeta bedenime bir ruh girmişti.
Motosikletimin arkasına aldığım o küçük çocuk belkide bir ömür boyu hatırlayacağı anları çığlıklar atarak yaşıyor ve bana sımsıkı sarılarak çevreyi seyrediyordu. İzmir sahilini baştan sona geçen uzun konvoyumuz varış noktasına geldiğinde arkamdaki küçük kız motordan ailesinin yardımıyla indi ve sıkıca boynuma sarılıp beni yanağımdan öptü.
İşte o anda tarif edemiyeceğim bir huzur ve mutluluk hisettim. Çünkü herşey çok saf, karşılıksız ve insaniydi. Arkamıza aldığımız her çocuk hafta boyunca okullarında kendi çabalarıyla yaptıkları anahtarlık, kolye ve benzeri hediyeleri biz motorcu abilerine verdiler. Halen daha sevdiğim eşyalarmın durduğu çekmecede sakladığım bu küçük hediyenin değeri benim için çok büyüktü.
İşte o hisler ve harika duygular MOTORDELİSİ grubunu 5. Farkında mısın ? etkinliğini yapmak için daha da bir heveslendirdi. Aylar öncesinde alt yapsını hazırladığımız bu önemli etkinlikte bu sefer dillere destan bir konvoyla sadece zihinsel engelli ve otizmli çocuklarımıza değil bu fikri yaşatan motorcularada farkındalık yaratmak amacımız. Her geçen Farkında mısın ? etkinliği daha kalabalık olmuştu ve şimdi önümüzdeki için çok daha fazla katılım bekliyoruz. MOTORDELİSİ Kulübü olarak İzmir Valiliği, Eminyeti ile tüm resmi yazışmaları yaptık ve bu sürüşün kusursuz olması için çok çalıştık. Haftalardır organizasyonun içinde yer alan arkadaşlarmızla toplantılar yapıyor ve bu büyük etkinliğe hazırlanıyoruz.
MOTORDELİSİ olarak İZMİR ve civarındaki tüm motosiklet gruplarını bizzat davet ediyor ve bu anlamlı sürüşte BRLİKTE olma isteğimiz dile getiriyoruz. Bizzat telefonla görüştüğüm grup yöneticileri dışında ulaşamdığım tüm motosiklet gruplarına burdan davetimizi yineliyoruz.
TURK CHOPPER MK, İZMOK, TURKMOK, İzmir Chopper MK, İzmirli Motorcular, EMK, MMK, MT, EMOK,Super Eva Riders ve diğer tüm gruplar FARKINDA MISIN ? Sürüşüne katılacaklar. Ayrıca İzmir Emniyet Motosikletli Yunus ekipleride uzun konvoyda yer alacaklar. İzmir sahilini boydan boya geçecek olan konvoy için İzmir Emniyeti güzergah boyunca tüm kavşakları kontrol altına alacak ve konvoya eşilik edecek trafik polisi kortejide yer alacak. Yine 9 Eylül Üniversitesi Hastanaesi nin tahsis edeceği ambulanslarda konvoyun sonunda yer alacaklar. İzmir de gözle görülebilecek en uzun konvoy farkındalık yaratacak.

BU BİR FARKINDALIK ETKİNLİĞİDİR !!!

Hayatın kime ne getireceği bilinmez… !

Hergün yanımızdan kendi dünyaları ile geçerlerken, gerçek dünyanın sahte sevgileriyle ilgilenmekten farketmiyoruz çoğu zaman onları. Belki de ancak bir motosikletin trafikte farkedildiği kadar farkındayız onlardan.

Kimler mi?

Otizmli ve zihinsel engelli kardeşlerimizden bahsediyoruz. Kirlenmiş dünyanın kirlenmemiş çok özel çocuklarından…

Sizleri; sıradan hayatlarımızda sıradışı bir günü paylaşmaya davet etmekten gurur duyuyoruz. Bu sene dördüncüsünü düzenleyeceğimiz bu güzel organizasyon için 27 Ekim Pazar günü Alsancak Gündoğdu Meydanında çok özel yolcularımızla toplanıyoruz. İzmir Özel Dokuz Eylül Özel Eğitim Okulunda eğitim gören otizmli ve zihinsel engelli kardeşlerimizden oluşan misafirlerimizi motosikletlerimize bindirip Alsancak’tan İnciraltı’na kadar götüreceğiz. Hem “özel yolcularımız” için hayatlarında özel bir gün oluşturmak hem de toplumda bu konuya dikkat çekmek ve bir bilinç oluşturup farkındalık yaratmak için sizleri de konvoyumuza bekliyoruz.

Etkinlik Programı:

Tarih: 27 EKİM 2013 PAZAR
Yer: Alsancak Gündoğdu Meydanı (Kordon)
Saat: 13:30
İçerik: “Özel Yolcularımız” motosikletlerin arkasına alınacak ve ambulans, polis kortejiyle birlikte sahilden İnciraltı’na kadar düşük hızda gidilecek.
Güzergah: Gündoğdu Meydanı – Cumhuriyet Bulvarı – Cumhuriyet Meydanı – Mustafa Kemal Sahil Bulvarı – İnciraltı

Not: Katılımcı tüm gruplar için teşekkür belgesi verilecektir


BU SÜRÜŞÜN LİDERLİĞİNİ VE SÜRÜŞ GÜVENLİĞİNİ ART MOTOAKADEMİ SAĞLAYACAKTIR !


KATILIMCI MOTOSİKLET GRUPLARI:
Turk Chopper

İzmok

Kartallar

MT – Motosiklet.net

İzmir Chopper MK

TurkBikers

Not: Katılımcı Kulüpler logo gönderdikçe güncellenecektir ..

DESTEKLEYENLER
İzmir Valiliği
İzmir Emniyet Müdürlüğü
İzmir Motosikletli Yunus Ekipleri
Özel Dokuz Eylül Özel Eğitim Okulu
ODER Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği
Yenigün Gazetesi

M.D.’nin düşünceleri:
Arkadaşlar düşünsenize bu ne güzel, bu ne huzurlu bir eylem olacak. Otizmli ve zihinsel engelli kardeşlerimiz hayatlarında hep bu anı hatırlayacaklar, onların kalplerinde bırakacağımız mutluluğu düşünsenize…

Bu etkinlik bugüne kadar yapılan en önemli etkinliklerimizden birisi olacak… Ve tüm motosiklet camiasının katılım göstermesini istiyoruz…

Geçmişte “Farkında mısın ?” etkinliklerinde ne olmuştu ;

VİDEO HABER:
BORKED

FOTOGRAFLAR: (Anıl SAM)
Alkışlar MDSK’ya [SPORNETLIVE]
http://www.spornetlive.com/motospor/1257.html

Engelli öğrencilerin motosiklet keyfi [MİLLİYET]
m.milliyet.com.tr

Motor delilerinden alkışlanacak tutum [YENIGUN]
Ege’nin Gerçek Gazetesi | gazeteyenigun.com.tr

Ege’nin Gerçek Gazetesi | gazeteyenigun.com.trm.milliyet.com.tr
Haber – GÜNCEL – Zihinsel engelli gençlerin motor keyfi – İzmir’de zihinsel engelli gençler hayatlarında ilk defa motosiklete binmenin keyfini yaşadı.

haberinioku.net

http://www.haberik.com/haber-Zihinse…r-keyfi-59552/

Haber: Engelli gençlerin motosiklet zevki – Taraf Gazetesi

Zihinsel Engelli Gençlerin Motor Keyfi haberi – 02 Kasım 2008 / 15:25

Bir cevap yazın