Bariyer yüzünden bir motosiklet sürücüsü daha yaşamını yitirdi

İstanbul Bakırköy’de motosikletiyle bariyerlere çarpan 43 yaşındaki kuyumcu Doğan Dervişoğlu yaşamını yitirdi. Dervişoğlu’nun, sadece otomobiller düşünülerek yapılan ve motosikletçiler için büyük tehlike oluşturan bariyerlerin kaldırılması için üye olduğu motosiklet gruplarıyla birlikte mücadele ettiği öğrenildi.

Doğan Dervişoğlu dün saat 11.30’da Yamaha MT 07 marka motosikletiyle Merter’den Bakırköy’e doğru giderken, İncirli Rampası’nda bariyerlere çarptı. İddialara göre bir otomobil tarafından sıkıştırılmıştı. Motosiklet asfaltta sürüklendikten sonra bariyerlerin altına girdi ve çelik ayaklara çarparak ikiye bölündü. Doğan Dervişoğlu da bu çarpma sonucu yaşamını yitirdi. Motosikletin kopan parçası kaza yerinden 118 metre sonra bulundu.

Polis, Doğan Dervişoğlu’nun bir otomobil tarafından sıkıştırıldıktan sonra kaza yaptığı iddiaları üzerine D-100 Karayolu’ndaki kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİ PROTESTO ETMİŞTİ

Bariyerlerin yalnızca otomobiller düşünülerek yapılması motosiklet sürücüleri tarafından protesto edilmişti. Motosiklet sürücüleri, kaza anında bu bariyerlerin altına girmesi, metal ayaklarına çarpması sonucu uzuv kaybetme ve ciddi yaralanmalarla karşı karşıya kalıyor. Bu nedenle bariyerlerin, kaza anında altına girilemeyecek biçimde yapılması isteniyor.

kaza protesto İstanbul mücadele polis

Bir cevap yazın