Çalınan motosiklet ve hırsızların izini sürerek yaptığımız şok baskın ve sonrası…

Yazıyı paylaşan arkadaşlarımıza geçmiş olsun. 7 Tepe motosiklet Kulübü

Günaydın Beyler,

Cumartesi gecesini sabahlayarak geçirdik desek yeridir. 5 kişilik bir gruptuk, önce riva vira ya uğradık.Parti on numara beş yıldız,keşke çadır hayalimi gerçekleştirebilseydim ama malum hatun yan çizdi her neyse biraz yedik içtikten sonra hadi Bebeğe oradan da Ortaköye geçelim dedik. Grupta bir arkadaşımızın son gecesi idi ertesi gün eğitim amaçlı yurt dışına çıkacaktı hadi sana İstanbul’u gezdirelim dedik.Demez olaydık

Sahil trafiği adeta Bebeğe yaklaştığımızın sinyallerini veriyordu bambaşka bir yerdeydik sanki eğlence mekanları, müzik, kalabalık,lüks, yiyen, içen ve eğlenenler… Motosikletlerimizi parkın girişine başka motosikletlerin yanına çektik.Büfe var orada belki bilirsiniz…

Bir tane de motosikletli trafik polisi görevini icra etmeye çalışıyordu.

Ohhhh içimiz rahat parkı turladık ve hep beraber waffle yemeye gittik. Yarım saate geçmedi döndük ama arkadaşımız motosikletinin yerinde olmadığını fark etti. O an seni mi siz mi sakladınız, kafa mı yapıyorsunuz derken işin gerçeğini anladık; motosikleti çalınmıştı!Bir Yamaha WR125X. Özellikle direksiyon kilidinin bozuk olması ve motosikletin hafifliği onu av durumuna düşürmüştü.

Hemen yanı başımızda ki polise bilgi verdim, memur şaşkın vaziyette;”nasıl olur ya, ben buradayım, olur mu öyle şey” diye vızıldanıyordu.
Marka, model ve plaka bilgisi aldıktan sonra anons geçti ve bizim Kuruçeşme karakoluna gidip şikayetçi olamamız gerektiğini söyledi anca çalıntı bilgisi sisteme öyle geçermiş ve bir çevirmede yakalanma şansı olurmuş.

Peki biz ne yapalım filan derken Polis sizde dağılın arayın çok uzağa gitmiş olamazlar dedi. Ben Baltalimanı istikametine, diğerleri Ortaköye ve başka yerlere dağıldık. Emirgan’a kadar gittim ama ne düşünceler ve üzüntü ile. Arkadaşımızın eli – ayağı, tek yatırımı motosikleti idi. Ne yapardı, nasıl alabilirdi tekrar diye düşünerek parka geri döndüm. Tekrar toplandık ama elde tutulur bilgi yoktu. Bahadırda (madur) karakola gitmişti o arada.Sonra bir arkadaşımıza birisi; Ortaköye doğru birileri bir motosiklet ile uğraşıyordu vs demiş.Bir arkadaşım ve ben bu haber üzerine tekrar çıktık Ortaköy istikametine ama bu sefer sahilden yukarı Etiler- Ulus istikametine çıkıp ara sokaklara dalalım dedik. Bir sokağı fark etmeden pas geçtik ama ikincisinde durduk. Dönelim, öncekinden girelim vs derken buradan çıkalım diğerinde tekrar aşağı ineriz dedik.

Dik ve virajlı bir cadde idi.Hatta içimden bu yolda motosikleti itmek zordur uğraşmazlar gibi düşünceler geçiyor.Başka sokakların olduğu ufak bir meydana geldik. Ben tam umudu kesip dönmek isterken arkadaşım köşe başındaki köfteciye sormuş ve birilerin bir motosikleti çekiyordu bilgisini almıştı. Çok yaklaşmıştık ben bir sokağa daldım arkadaşım başka. Sonra arkadaşımın egsoz sesinden(sinirli ve öfkeli)bir şeyleri bulduğunu anladım hemen bende döndüm o sokağa girdim ve tam oradaydılar.Bir skuter ile çamaşır ipine bağlamış bizim Yamaha’yı çekiyorlardı. O sinir ve öfke ile bir hışımla ana avrat küfür ederek motosikletten inip kaskımı çıkarıp hırzıların birinin kafasında parçalamak için çılgına dönmüştüm.Hiç sormayın ama o arada motosikletimi de devirdim Orospunun çoçuğuna/larına vuramadan kaçtı/lar,o çok koydu! Kancık tazı gibi biri yukarı diğeri aşağı koştu. Benim ve diğer motosikletleri yoldan kaldırdık kenara aldık.Benim karenaj fena hasar görmüştü.Hemen mağdura haber verdik ve konum attık. Nasıl sevindi. Sonra motosikleti polis memuru da olay yerine geldi ve diğer arkadaşlarımızda. Olay yeri incelemenin gelmesi, ifadeler derken sabahın beşi oldu. Oro….. evlatları Yamaha’nın komple kablo ağacını kesmişlerdi arkadaş iki saate yakın kabloları tek tek birbirine bağlamak ile uğraştı yoksa çekici ile çekilecekti. Bu arada o çekici niyetine kullandıkları da skuter de çalıntı. Kağıthane’den çalmışlar sonra bizimkini. Mal sahibi(mal insan) güya anahtarı üzerinde unutmuştu.Karakolda gördük ama açıkçası sağlam papuç değildi olay ile ilişkisi olduğunu düşünüyorum. Oda artık yüce Polisimizin işi. Yani bir taşta iki kuş yakalamış olduk.

Neyse ki geceyi biraz zarar (ben) ve mutluluk ile sabah ettik.En önemlisi arkadaşın çalınan motosikletini bulmuştuk. Herkese bu hikayeden ders alıp ona göre önlem alsın. Olmaz olmaz demeyin. Polisin dibinden bile motosiklet çalınan bir memleket haline geldik.


Bebep pakında…


Baskın sokağı…


Hırsızlık yöntemi…


Kablo ağacını kesmişlerdi geçici olarak tek tek bağlanıp bantlandı.


Depoda hafif göçük:(

 

Kaynak Mt 68charger

“Çalınan motosiklet ve hırsızların izini sürerek yaptığımız şok baskın ve sonrası…” için bir yanıt

Bir cevap yazın