Çalıntı Motosiklet 5 Günde Bulundu, Sahibine 6 Ay Sonra Haber Verildi

Güngören’de, bir şantiyenin önünden çalınan motosiklet 5 gün sonra bulundu. Otoparka çekilen motosikletin sahibine hırsızlık olayından 6 ay sonra bilgi verildi. Motosiklet sahibi ise kendisine ulaşanın polis değil, otopark görevlisi olduğunu söyledi.

Güngören Tozkoparan Mahallesi’nde bulunan bir inşaat şantiyesinde çalışan Murat Ezen’in motosikleti geçtiğimiz Haziran ayında çalındı. Durumu emniyete bildiren Ezen, emniyetten gelecek haberi bekledi. Geçtiğimiz gün bir otopark görevlisini kendisini aradığını anlatan Ezen, motosikletinin bulunmasını şöyle anlattı: “Hırsızlıktan 5 gün sonra motosikletim Zeytinburnu’nda bulunup bir otoparka çekilmiş. Ancak aradan 6 ay geçmesine rağmen bana hiçbir bilgi verilmedi. Bu sürede birkaç kez emniyete gittim ancak herhangi bir gelişme olmadığını söylediler. Geçtiğimiz gün ise Zeytinburnu’nda bir otoparkta görev yaptığını söyleyen bir kişi aradı. Motosikletimin bulunduğunu ve yaklaşık 6 aydır otoparkta olduğunu söyledi. Beni arayan kişi çekici aracının sürücüsüymüş. Bunu normal şartlarda bir polisin yapması gerekir. Otoparka gittiğimde motosikleti harap bir şekilde buldum. Motosikletin otoparka götürüldüğü sırada hazırlanan tutanakta bulunma tarihi olarak ise 17 Haziran olduğunu gördüm.”

Yaklaşık olarak bin lira otopark ücreti ödeyip emniyetteki işlemlerin ardından motosikletini teslim alan Ezen, “Emniyete gittiğimde, motosikletimin çalındıktan 5 gün bulunduğunu ama bana 6 ay sonra polisin değil otopark görevlisinin ulaştığını söyledim. Bana ‘Böyle şeyler olabilir. Sonuçta motosiklet gözden kaçmış olabilir.’ şeklinde cevap aldım.” diye konuştu.

Kaynak:Cihan Haber Ajansı

Bir cevap yazın