Ehliyet ücreti 101’den 15 liraya düştü

Gelen tepkiler üzerine hükümet geri adım attı,ehliyetlerin yenilenmesi ile alınması planlanan 101 liralık harç 15 liraya düşürülecek

TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeleri devam eden torba tasarının içinde yer alan ehliyetlerin 101 lira karşılığı yenilenmesi zorunluluğunda değişikliğe gidilecek. Ehliyetlerden 101 lira alınması kamuoyunun tepkisine neden olmuştu. Bunun üzerine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek konuyu tekrar değerlendireceklerini ve yeni bir bedel belirleneceğini belirterek, maliyete yakın bir bedel alınacağını ifade etmişti.

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin soruları üzerine 101 liralık harç bedelinin alınmasından vazgeçildiği ve bedelin 15 lira olarak alınmasının belirlendiğini kaydetti.

Canikli’nin verdiği bilgiye göre yeni sürücü ehliyetlerin kağıt maliyeti 13 lira. Değiştirme sırasında ise 15 lira alınacak. Kalan 2 lira fark ise Emniyet Vakfına aktarılacak.

 

 

“Ehliyet ücreti 101’den 15 liraya düştü” için 6 yanıt

  1. Trafik vakfi zaten dunyanin aracini yasak park die cekiyor 70TL yi vakif aliyor doymadimi vakfi kuranlar…ayip yaptiginiz bu dunyanin oburdunyasidavar… unutma senden buyuk allahvar vakif dede…

Bir cevap yazın