Gezici radar ezber bozuyor

Trafik ekiplerinin bağlantı yollarında sürdürdüğü gezici radar uygulaması, hız sınırını ihlal etmelerine rağmen sabit radarların yerlerini bilerek hız düşüren çoğu sürücülerin “ezberlerini” bozdu

2010’un 8 ayında sabit radarla 22 bin, gezici radarla da yaklaşık 25 bin sürücüye “hız sınırını ihlalden” ceza uygulandı. >>>Kuralları ihlal eden sürücülere yönelik “gezici radar” uygulaması gece-gündüz aralıksız sürerken, çevre illerle bağlayan karayolu ve otoyollarda 9 sabit ve gezici radarla uygulama yapan ekipler, 2010’un 8 ayında hız sınırını ihlalden toplam 46 bin 993 sürücüye para cezası uyguladı. Bu cezaların 21 bin 844’ü sabit radar, 25 bin 149’u ise gezici radar tarafından tespit edilen araçlara kesildi.
Trafikte seyir halindeyken sivil trafik aracının ön camına yerleştirilen radar ve kamera sistemiyle, hız limiti üzerinde seyreden araçları tespit ederek görüntülerini kaydeden ekipler, bu sistem sayesinde sabit radarların yerini bilerek hızlarını düşüren, radar bölgesinden geçtikten sonra ise yine hızını yükselterek kural ihlali yapan sürücülerin de “ezberlerini” bozdu.

Kayıtlar uzun bir süre saklanıyor
Görüntüler üzerinden “hız ihlali” nedeniyle düzenlenen tutanakların adreslere gönderildiği, bu görüntülerin de itiraz ihtimalleri üzerine uzun süre saklandığı bildirildi. Cezaların plakaya yazılması nedeniyle, aralarında milletvekilleri, polis müdürleri ve bazı kamu araçlarına da ceza uygulandığı ortaya çıkıyor.

“Gezici radar ezber bozuyor” için bir yanıt

  1. Devletin vatandaşını düzmek için tuzak yöntemlerinden birisi. Devlet devlet olsa, yolun tamamı için kontrol yaptığını bildirir ve sürücünün buna uyması için caydırıcı olur. Halen daha sadece ceza kesmeyi, iş edinmiş, amacı ceza keserek para toplamak olmuş bir yapı. sen önce belirlediğin yolun bölünmüş yolmu/değilmi olduğunu sapta, cezayı gerçekten hak edene kes. 5 gün evvel kurtköy TEM ara bağlantı yolunda 108 km ile ceza yemişim. halbuki bu yol bölünmüş yoldur.Bölünmüş yolda sınır 110 km dir. daha polisin hangi yolda ne uygulayacağını bilmiyor veya zaten işine gelmiyor. eğer bu kuralları hazırlayan inançlı ise, HAK\’kımı helal etmiyorum.bu ödediğim haksız vergi, bu sistemi kuran, olması gerekeni, olması gerektiği düzenlemeyen her kimler varsa,hepsinin boğazından gelsin, bu ödediğim haksız vergi, işlerini yapmayan (yanlışları düzenlemek için kıçlarını kaldırmayan) tüm personel içinde geçerlidir. Bitmiş ülkemin, vicdansız memurları…

Bir cevap yazın