MotoGP Yıldızlarını Yarıştan Önce Gaza Getiren Şarkılar

Örneğin Michael Bolton hangi MotoGP yıldızının favorisi olabilir?
http://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/ktm-considers-going-full-factory-in-motogp-in-2017-95323_1.jpg

Jorge Lorenzo, bir konuşmasında gaza gelmek için yarışlardan önce Linkin Park dinlediğini söylemişti. MotoGP yıldızları aksiyonu dibine kadar yaşadıkları için onları gaza getiren şarkılar da mutlaka sert ya da hareketli olur diye hayal ettik ve beş yarışçıya hangi şarkıyla yarışlara motive olduklarını sorduk. Bazı cevaplar bizi şaşırtırken bazıları ise tam beklediğimiz gibiydi. İşte MotoGP yıldızlarını yarış öncesi motive eden şarkılar.

Jack Miller: Motörhead – Ace of Spades

 
Honda’nın Avustralyalı yıldızı Jack Miller bir metal müzik tutkunu. Favorileri arasında ise bu müziğin baba isimleri var. Örneğin, Motörhead gibi. AC/DC’ye de aynı şekilde düşkün olan Miller iki grup arasında kalınca ise tercihini – biraz da Lemmy bağlılığı yüzünden-Motörhead’den yana kullandı.

Bir yaşam biçimi olarak da rock’n’roll’u seviyorum. Lemmy’nin yaşadığı gibi bir hayatı yani. Her zaman bana ilham vermiştir.

Jack Miller

Stefan Bradl: The Prodigy – Firestarter

The Prodigy vokali Keith Flint bir motosiklet tutkunu ve boş zamanlarında MotoGP’yi takip etmeden yapamıyor. Aprilla pilotu Stefan Bradl ise The Prodigy hayranı ve her yarış öncesi mp3’ünü açıyor, kulaklıklarını takıyor ve Firestarter dinleyip gaza geliyor.

Bu şarkı bana yarış öncesi enerji veren tek şey.

Stefan Bradl

Marc Márquez: Eminem – Lose Yourself

Marc Márquez tercihini Eminem’den yana yaptı© GEPA Pictures/Gold & Goose

İki kez MotoGP şampiyonu olan Marc Marquez her türlü müzik dinlediğini ama pop-rock ‘a biraz daha düşkün olduğunu söylüyor. Onu motive eden şarkı ise bambaşka bir türden: Eminem – Lose Yourself.

“Eğer bir isim seçmem gerekirse Eminem ya da AC/DC derdim. Her ikisi de hem odaklanmamı hem de motive olmamı sağlıyor.”

Dani Pedrosa: Michael Bolton – When I’m Back on My Feet Again

Pedrosa diğerlerinden biraz daha farklı ve romantik bir seçim yapmış. Ama elbette bunun bir sebebi var.

“2003’te 125cc’de yarışırken büyük bir kaza yapmıştım. Bileklerim kırılmıştı. MotoGP eksperleri benden umudu kesmiş gibiydi. Ama ben yılmadım ve o sakatlık nedeniyle motosikletimden uzak geçirdiğim beş ay boyunca bu şarkıyı dinledim.”

İyileştikten sonra 250cc’ye geçtim ve ilk yarışımı kazandım, o sezonu da şampiyon bitirdim. O günlerden beri bu şarkının bende çok özel bir yeri var işte.

Dani Pedrosa

Sandro Cortese: Michael Jackson – Beat It

Fazla söze gerek yok! Alman yıldız motive olmak için pop müziğin kralının en popüler şarkılarından birini kulağına davet ediyor. eskişehir escort

Kaynak redbull.com

Bir cevap yazın