Motosiklet ani fren yaptı 2 ölü 7 yaralı

Beşiktaş Dolmabahçe Caddesi’nde 3 otomobil, 1 panelvan ve 1 belediye otobüsünün karıştığı zincirleme trafik kazasında Kuveytli 2 turist hayatını kaybetti, 3’ü ağır 7 kişi de yaralandı. Kaza nedeniyle Dolmabahçe Caddesi’nde trafik iki yönde de durma noktasına geldi.

 

Zincirleme kaza saat 20.00 sıralarında meydana geldi. Görgü tanıklarının ifadesine göre, plakası belirlenemeyen bir motosiklet sürücüsü Beşiktaş’tan Kabataş yönüne ilerlerken, Dolmabahçe Sarayı önünde bilinmeyen bir nedenle fren yaptı. Arkasından gelen 34 V 5591 plakalı lüks otomobilin şoförü de motosiklete çarpmamak için aniden durdu. Otomobilin arkasında ilerleyen 34 PPV 97 plakalı

Sarıyer-Taksim hattında çalışan belediye otobüsünün şoförü de otomobile çarpmamak için direksiyonu kırarak manevra yapmak istedi. Ancak sürücünün kontrolünden çıkan belediye otobüsü, karşı yöne geçerek, Kabataş’tan Beşiktaş yönüne ilerleyen 34 ZD 1822 plakalı panelvan ile 34 MD 964 ve 34 BG 2996 plakalı otomobillerle kafa kafaya çarpıştı.

2 KUVEYTLİ TURİST ÖLDÜ

Kazada, panelvanda bulunan biri kadın 2 Kuveytli turist hayatını kaybetti. Otobüs, panelvan ve özel otomobillerde bulunan yolculardan 3’ü ağır 7 kişi de yaralandı.

Bir cevap yazın