Motosiklet kazasında savcı kaç yıl istedi ?

Can Zarb’ın motosikletine çarparak ölmesine neden olan 67 yaşındaki mimar Ziyneti Semra Öndeş’ ile kazada savcı ilgili soruşturmayı tamamladı.

besiktas_kaza-haber-video-güvenlik-kamerası-izle

Can Zarb’ın motosikletine çarparak ölümüne, beraberindeki arkadaşı Galissard de Marigna’nın ağır yaralanmasına neden olan mimar Ziyneti Semra Öndeş’in 15 yıla kadar hapsi istendi.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, Beşiktaş Kuruçeşme’de 7 Ağustos’ta meydana gelen motosiklet kazasıyla ilgili soruşturmayı tamamladı. Miami Üniversitesi’nde reklam eğitimi alan ve mayıs ayında Türkiye’ye gelen 24 yaşındaki Can Zarb’ın kullandığı motosiklet, aniden şerit değiştirerek, benzin istasyonuna doğru dönmek isteyen 67 yaşındaki Ziyneti Semra Öndeş’in otomobiline çarptı.

Kazada Zarb ölürken, okul arkadaşı İsviçreli Galissard de Marigna (25) da ağır yaralandı. Savcılık, trafik kaza tespit tutanağına göre birinci derecede kusurlu olan Ziyneti Semra Öndeş hakkında, 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Olayın ardından tutuklanarak cezaevine gönderilen Öndeş’in ifadesinde “Benzin istasyonuna doğru dönmek istemiştim. Bir gürültü duydum. Olayın ardından şoka girdim” dediği öğrenildi. 67 yaşındaki mimar Öndeş, önümüzdeki günlerde hâkim karşısına çıkacak.

“Motosiklet kazasında savcı kaç yıl istedi ?” için 3 yanıt

Bir cevap yazın