Motosiklet Sürücüleri İçin 10 McGyver Tavsiyesi

Motorcycles_use_extreme_caution

Motosiklet sürücüleri için faydalı olabileceğini düşündüğümüz, kimi zaman bizi yolda kalmaktan kurtaracak, kimi zamansa yolculuğu daha keyifli hale getirebilecek 10 ipucunu sizler için derledik. Uygulayıp uygulamamak size kalmış…

10 ) Yumuşak Zeminde Motosikleti Parketmek

Güzel ve keyifli bir sürüşün ardından çok güzel manzarası olan bir yere geldiniz. Durup hem biraz nefeslenmek, hemde manzaranın keyfini çıkartmak istiyorsunuz.Fakat ne yazıkki toprak veya hafif kumlu olan zemin ne yazık ki yan ayaklığınızın içine gömülmesine sebep oluyor.

Ezilmiş bir meşrubat tenekesi burada sizin için tam bir kurtarıcı olacaktır. Tenekeyi yan ayağın altına koyun ve manzaranın keyfine varın. Tenekeyi neredenmi bulacaksınız ? Kız arkadaşınızın sırt çantasında kesin diet Cola vardır.

10

9 ) Üşüyen Eller

Mevsim yaz, haliyle elinizdeki eldivenlerde yazlık olan cinsten ve geç saatlere kaldınız hava inanılmaz soğudu ve birde üzerine yağmur yağıyor. Önünüzdeki 100 km yolu hesaba katarsanız bu yolu sağlıklı olarak tamamlayamayacağınız aşikar.

Selenizin altında sakladığınız Latex tıbbi eldivenler sizi bu acil durumdan kurtaracak ve ellerinizi tekrar hissetmenizi sağlayacaktır. Asla kışlık bir eldivenin yerini tutmayacak olan ve uzun kullanımlarda elinizin hava almasını sağlayamayacak olan bu eldivenler genede sizi bu acil durumdan kurtarmaya yeter.

09

 

8 ) Karşıdan Gelen Güneş

Kaskınızda standart cam bulunmakta ve şu yeni güneş camlı kasklar gibi janjanlı değil. Fakat tam karşıdan gözünüzün içerisine giren güneşe bir çözüm bulmak zorundasınız.

10-15 cm lik bir tamir bandı ( izolebant gibi ) sizin işinizi görecektir. Kask camınızın en üst bölümüne bu bandı yapıştırın. Alın size otomobillerdeki güneşlik. Güneş biraz yukarı çıktığında bandı söküp atabilirsiniz.

08

 

7 ) Islanan Çizmeler

Su geçirmezde olsa çizmelerinizin içerisinin ıslanması veya nemlenmesi bir süre sonra kaçınılmazdır.Hatta yağmura bile ihtiyacınız yok. Uzun sürüşler sonrasında terle birlikte çizmelerinizin içerisinde mükemmel bir nem ve koku oluşacaktır.Akşamı geçirdiğiniz otel odasında veya yağmurlu bir gün sonrası evinizde çizmeleri kurutmak en büyük dertlerden biridir.

O kadarda dert değil. Çizmelerinizin içerisine dolduracağınız eski gazete kağıtları tüm ıslaklık ve nemi alacaktır. Gece tuvalete kalkarsanız gazeteleri yenileri ile değiştirmeyi unutmayın

07

 

6 ) Ansızın bastıran yağmur veya soğuk

Yağmurluğunuz yanınızda değil, montunuz su geçirmez değil ve sağanak başladı!  ” Şimdi s..tık ” dediğinizi duyar gibiyiz.

Çözüm Koroplast da. McGyver ın sele altından çıkan büyük çöp torbasına dikkatlice kafanız ve kollarınız geçecek şekilde delikler açın ve bir yelek haline getirin onu. Montunuzun içerisine giyeceğiniz bu müthiş yelek vücudunuzun ıslanmasını ve soğuktan etkilenmemenizi sağlayacaktır. Unutmayın, dışa değil, içe !

06

 

5 ) Adres Arama

Gitmeniz gereken adresi bir not kağıdına yazdınız. Kebapcıdan sağa, bankadan sola, üçüncü soldan aşağıya….

Yola çıkmadan önce buzdolabınızın üzerinden alacağınız birkaç magnet not kağıdınızı deponuzun üzerine sabitlemenize yetecektir. Tabi deponuz metalse.

05

 

4 ) Disk Kilidi Hatırlatıcı

Kaçınız disk kilidini üzerinde unutarak motoru hareket ettirdi ? Disk kilidine taktığınız hatırlatıcı kabloyu gece göremedinizmi ?

Yuvarlak olarak kestiğiniz bir karton parçasının altına ataç benzeri bir parça sabitleyin ve bunu motorunuzu park ettiğinizde kontağa tutturun. Unutup anahtarı sokmak istediğinizde kesin hatırlayacaksınız disk kilidini.

04

 

3 ) Ahtapot File Bağlama Sorunu

Bazı üreticiler motosikletin arka sele civarına ahtapot file bağlamak için hiç bir nokta yapmazlar. E küçük bir şeyi file ile arka seleye bağlamanız gerekli ?

Eski bir kravat bu işi çözecektir. Selenin altından geçirin kravatı ve alın size bağlantı noktası

03

 

2 ) Kask Kilidi

Kısa süreli parklarda kaskınızı yanınıza almak istemiyorsunuz ( Bizce alın )

Nalburdan kestireceğiniz 30 cm civarında bir çelik telin bir ucunu sele altında bir şasi noktasından geçirmeniz kaskınızı sabitlemeniz için yeterli. Seleyi kitleyin yeter. E bu hırsızlara engelmi ? Hayır. En azından namuslu insanların yoldan çıkmasına engel olur.

02

 

1 ) Basit Cruise Control

Önünüzde uzun bir otoban sürüşü var ve sizin motosikletinizde o kocaman touring lerde olduğu gibi Cruise Control yok.

Evdeki dolaptan alacağınız bir tel askı ve pense size yeter! Askıyı güzelce parçalayın ve fotoğraftaki gibi fren koluna sarın. Bir ucunuda gaz koluna çok sıkı olmayacak şekilde sarın. Alın size McGyver Cruise Control.. Yavaşlamak için gazı bırakmanın yeterli olmadığını, geri doğru çevirmeniz gerektiğini söylememize gerek yok sanırım.

Siz iyisimi bunu denemeyin, pek güvenilir gelmedi bize.

01

Bir cevap yazın