Motosikletlerde HGS sıkıntısı son 2 gün

1 Ocak 2013’ten itibaren köprü ve otoyollarda KGS’nin yerini alacak olan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), motosiklet sürücülerinin kafasını karıştırdı. HGS etiketini nereye takacaklarını bilemeyen sürücüler, köprüden cezalı geçince duruma tepki gösterdi.
Motosiklet sürücüleri, 1 Ocak’a sayılı günler kala HGS etiketini almak için satış merkezlerine akın etti. Köprü gişelerinde bulunan satış merkezlerinde uzun kuyruklar oluşurken, akıllarındaki sorulara bir cevap bulamayan motosiklet sürücüleri HGS’den yana çok dertli. HGS etiketini, motosikletin neresine takacaklarını bilemeyen sürücüler, duruma isyan etti. Akıllarındaki sorulara cevap arayan motosikletliler, HGS satış ofisleri önünde kendi aralarında istişare yaptı. Ardından HGS etiketlerini alan sürücüler, bu etiketleri nereye yapıştıracaklarını bilemedi. Motosikletlerin ön bölümünde bulunan koruma camına yapıştıran bazı sürücüler ise, “Ya yağmurda bu ıslanırsa, kullanılmaz hale gelirse, ya da birisi bunu çalarsa ne yapacağız. Bu konuda bir sıkıntı bar. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” dedi.

Elindeki HGS etiketi ile satış merkezine gelen bir motosiklet sürücüsü ise, etiketi motosikletin koruma camına takıp geçtiğini, ancak ceza yediğini belirterek, duruma tepki gösterdi. Sürücü, “Ya elimizde taşıyacağız, ya da cebimize koyacağız” dedi.Motosiklet sürücüleri, araç sürücüleriyle aynı ücreti ödeyecek olmalarına da tepki gösterdi. Sürücüler, “Araçlarla aynı parayı ödeyecekmişiz. Böyle bir şey olamaz” diyerek tepkilerini dile getirdi.Öte yandan yoğunluk nedeniyle HGS etiketi alamayanlar ise, “KGS’miz de bitiyor. Bundan sonra ne yapacağız” dedi.

 

Bir cevap yazın