Pet şişesinden benzin deposu yaptı ,cezayı yedi

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu denetimler sırasında bir motosiklet sürücüsünün pet şişeden benzin deposu yapması herkesi şaşkına çevirdi. Oturma koltuğu dahi olmayan 2012 model motosiklete pet şişeden benzin deposu yapan Z.T. trafik denetimina takıldı.

Paşaköy Mahallesi’ne işletmecilik yaptığı belirlenen Z.T. inanılması zor olan bir olaya imza attı. Benzin deposu arıza yapan motosiklet sahibi kimsenin aklına gelmeyecek bir icatta bulunarak, önce oturma koltuğunu kaldırıp, yerine sünger koyarak bir iple bağladı. Ardından eline geçirdiği bir pet su şişesinin kapağına serum hortumu bağlayarak benzinin depoya gitmesini sağladı ve pet şişeden oluşan benzin deposunu da motorun aksamına bağladı.

Bu ilginç olan dün Paşaköy Mahallesi Onurlu Yapı üzerinde ortaya çıktı. Bolu Trafik Tescil ve Deneteme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler uygulama yaparken bir motosikletin uygulamadan kaçtığını fark ettiler ve hemen peşine ekipler takılarak, kaçan motosiklet sürücüsü Z.T.’yi yakalayarak durdurdular. Yapılan kontrollerde trafik ekipleri gördükleri manzara karşısında şok oldular. Bu güne kadar böyle bir olaya şahit olmayan trafik ekipleri, motosiklet sahibine kask kullanmamak, yetersiz ehliyet taşımak, eksik evrak bulundurmak ve motor üzerinde teknik değişiklik maddelerinden sürücü Z.T.’ye toplam 3 bin 31 TL para cezası keserek, tarihe geçecek Bolulu mucidin motorunu trafikten men ederek otoparka çektirdiler.

Kaynak: Bolugundem – Kasım ŞAHİN

“Pet şişesinden benzin deposu yaptı ,cezayı yedi” için bir yanıt

Bir cevap yazın