TMF Yıldızları Finali VIALAND’de Yapıldı

TMF Yıldızları Finali VIALAND'de Yapıldı

Motosikleti sevdirmek, tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından kurulacak “TMF Yıldızları” finali İstanbul’da yapıldı.

İzmir, Malatya Alanya ve İstanbul’da yapılan elemelerin ardından “TMF Yıldızları” final seçmeleri Eyüp’teki Türkiye’nin ilk tema parkını bünyesinde barındıran Vialand AVM Gösteri Merkezi’nde düzenlendi. Çeşitli illerden gelen 23 sporcu, teknik, artistik ve bütünlük açılarından hünerlerini sergiledi. Yoğun ilgi gösterilen etkinliğe Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, dünya şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ve klarnetiyle milyonların hayranlığını kazanan motosiklete gönül veren Hüsnü Şenlendirici katıldı. TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, motosiklet şovmeni Arif Razgatlıoğlu, Sina Afyoneri ve klarnetiyle notalara ses veren Hüsnü Şenlendirici de jüri de yer alarak, sporculara puan verdi. Finalde motosiklet şarkılarıyla iki tekere gönül veren motosikletçilerin sesi sanatçı Ogün Bülent’te mini bir konser verdi. Türkiye’nin en genç şampiyonu ünvanına sahip Toprak Razgatlıoğlu’da motosikletiyle izleyenlere şov yaparak büyük alkış aldı.

BAŞKAN UÇAR: YENİ BİR PENCERE AÇTIK
Organizasyon hakkında açıklamalarda bulunan TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türkiye’de motosiklet sporunun ve kültürünün tanınması ve yaygınlaşması için etkilikler düzenlediklerini belirterek, “Bu etkinliklerin meyvelerini 2014 yılında toplamayı planlıyoruz. Tanınma, duyulma ve yayılma arzusunda olduğumuz motosiklet sporlarının bir vizyonu olacak. Seçmelerini yaptığımız bu takımı kurduğumuzda bu kültürün doğru bir şekilde anlatılmasını ve aktarılmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu. Motoşov konusunda yeni olduklarını anlatan Uçar, “Bu seçilen arkadaşlarımız eğitim alacak. Yurt dışına kampa göndereceğiz. Bir milli takım oluşturmayı planlıyoruz. Bu sporcuların arasından da dünyaca ünlü sporcular çıkacaktır” diye görüşlerini aktardı.


SOFUOĞLU: ÇOK GÜZEL BİR PROJE

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ise seçmeler sırasında çok güzel şovlar izlediğini vurgulayarak, “Türkiye’de bu kadar iyi motosiklet kullanan arkadaşların olması çok iyi. Güzel bir proje hazırlandı. Burada 10 kişi seçeceğiz. Bu arkadaşlarımızı dünyanın en iyi sporcularından ders almalarını sağlayacağız. İnşallah buradaki arkadaşlar kendilerini geliştirirler ve bir gün Dünya Şampiyonlarında ülkemizi temsil eder” ifadelerini kullandı.

Hüsnü Şenlendirici ise Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun böyle güzel bir sosyal projesinde yer almaktan mutlu olduğunu belirterek, “Yetenekli motosikletçilerin bu hünerlerini gösterecek yerleri yoktu ama bu tarz etkinliklerle hem kendilerini geliştiriyorlar hem de yeteneklerini sergiliyorlar. Bu alanda çok başarılı olacaklarına inanıyorum. Çok güzel şovlar izledik. Bundan sonraki organizasyonlara da geleceğim” dedi.

Bir cevap yazın