Motosiklet satın alma ve kullanmanın olmazsa olmazları

Merhaba arkadaşlar;

Her gencin hayali gibi ,bende motor almak için girişimde bulundum ve aldım ancak şunu belirtmeliyimki çok araştırdım, almadan önce sürekli forumları okudum durdum ve arkadaşlarımdan tavsiyeler aldım , parça parça öğrendiğim bu bilgileri benim gibi yeni başlayacak olanlarla paylaşmak istedim,öncelikle şunu belirtmeliyimki, 1993 yılından bu yana araba kullanıyorum ve iyi bisiklete binerim (hareket bmx) bunların benim için avantaj olduğunu düşünüyorum. Okumaya devam et “Motosiklet satın alma ve kullanmanın olmazsa olmazları”

HGS hızlı geçiş sistemi HGS’de 30 TL şartı kalktı

ULAŞTIRMA Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS)’nin 17 Eylül’de hizmete gireceğini açıklarken, HGS hizmeti kullanımında hesapta en az 30 TL bulundurma zorunluluğunu kaldırdı.

Bakanlıktan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, “Ücretli geçiş yapılan otoyol ve köprülerde kuyrukların önlenmesi, vatandaşların hizmeti en kısa sürede ve ucuz şekilde alabilmesini sağlamak amacıyla OGS ve KGS’ye alternatif olarak PTT ile Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından kurulan Hızlı Geçiş Sistemi 17 Eylül 2012 tarihinde hizmete girecektir” denildi.

Açıklamada, sistem ile ilgili vatandaşlardan gelen istek ve temenniler doğrultusunda bazı hususlarda değişikliğe gidildiği belirterek, HGS hizmetinden yararlanmak için hesapta en az 30 lira bulunma zorunluluğunun kaldırıldığı bildirildi. Okumaya devam et “HGS hızlı geçiş sistemi HGS’de 30 TL şartı kalktı”

Milli motosikletçi Kemal Merkit kazada yaşamını yitirdi

“Çöl Kaplanı” lakaplı 52 yaşındaki Milli motosikletçi Kemal Merkit, Transanatolia Ralli’sinde geçirdiği kazada hayatını kaybetti… Kazada Kemal Merkit’e çarpan Hollandalı sporcu da yaşamını yitirdi.

Sabah saatlerinde Meke Gölü etabının startından kısa bir süre sonra yönünü bulmak Türk motosikletçi Kemal Merkit ile bir italyan motosikletçi, yönlerini araştırmak için durdu.

 Kemal Merkit’in görüntüleri…

Bu sırada arkadan gelen adı henüz belirlenemeyen Hollandalı bir sporcu Kemal Merkit’e çarptı. Merkit ile Hollandalı sporcu olay yerinde hayatını kaybetti. İtalyan motosikletçi ise kazadan hafif yaralı olarak kurtuldu.

Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen 2012 Transanatolia Rallisi, 5 Eylül’de Antalya’da Konyaaltı Beach Park’taki yapılan törenin ardından start almıştı. 13 Hollandalı, 4 İtalyan, 3 Alman, 1 Avusturyalı, 3 İngiliz, 2 Güney Afrikalı ve 22 Türk olmak üzere toplam 48 takımın yarıştığı Transanatolia Rallisi 11 Eylül’de Alanya’da tamamlanacaktı.

Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Merhaba Arkadaşlar Topcase ile ilgili sıcak bir gelişme

Merhaba Arkadaşlar Topcase ile ilgili sıcak bi gelişme Serkan Arkadaşımızın paylaşımını aktarmak istiyorum sizlere …..

Bir arkadasimin emniyeti arayip konu hakkinda bilgi aldi ve geri gelen cevap;
Biraz önce emniyetten aradılar.Konu tamda Türk işi

Konu, yukarıdaki genelgeyi yazan ekibin içinde olan, Bölge Trafik Denetleme Grup Amiri Emre Şen’e kadar gitti.Emre Şen komserin verdiği cevap şu.”Genelge motosikletlerde kask yada motosiklet ekipmanlarını muhafaza etmek için kullanılan topcase leri kapsamamaktadır.Genelgenin amacı tüp,damacana gibi malzemeleri taşımak için motosikletlere takılan kutu,çanta gibi ekipmanları kapsamaktadır.”

Yarın sabahtan itibaren tüm bölge trafik polislerine konu ile ilgili bilgilendirme yapılacak.Muhtemelen konu bir hafta içinde tüm trafik polisleri tarafından net bir şekilde öğrenilmiş olacak.Ha olur da bu süreç içerisinde bir trafik polisi bu sebepten dolayı ceza kesmeye kalkarsa, çekinmeden Emre Şen komiserin adını vererek ve konuyu izah ederek bu sebepten ceza kesemeyeceklerini söyleyebilirsiniz.

Serkan KOL
Art Memebers Group

Arka çanta (topcase) ruhsata işlenmesi

Son günlerde yayılan söylentilerin aslı astarı şudurki arkadaşlar motosikletlerimizde bulunan şahsi veya ticari topcase yani arka çantalarımızı ruhsata işletmemiz için emniyet bir genelge yayınlayarak tüm illere göndermiştir,buna göre topcase lerimizi ruhsata işletme zorunluluğumuz var,aksi halde 7 gün müsade ile beraber 72 tl trafik cezası yememiz an meselesi Okumaya devam et “Arka çanta (topcase) ruhsata işlenmesi”