(EDS) Hız kontrol radar sistemi genişletiyor

İstanbul’da sürücüleri ve hız limitlerini denetleyen Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) Hız Koridoru Radar Sistemi genişletiliyor

bunu_yapan_surucu_yandi_h76101

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün 2013 yılının başında E-5 Karayolu’nda Bahçelievler ve İncirli Mevkileri başta olmak üzere ana arterlere de yerleştirmeye başladığı sistem, 2013 yılının ilk beş ayında 200 bin 227 sürücüyü yollarda aşırı süratli seyrederken yakalayarak ceza kesilmesini sağladı. Ataköy Sahil Yolu, Bağdat Caddesi, Sarıyer, Kağıthane ve Dolmabahçe Tünelleri, D-100 Karayolu ile Vatan Caddesi’nde de uygulanan Elektronik Denetleme Sistemi Hız Koridoru Radar Sistemi, İstanbul genelinde yaygınlaştırılacak. 116 noktaya yeni EDS’ler kurulacak ve farklı kuralları ihlal eden sürücülere ceza kesecek olan kameralar yıl sonuna kadar aktif hale getirilecek. EDS Sistemi içerisinde yer alan Hız Koridorları ise 2013 yılı içerisinde sekiz farklı noktaya daha yerleştirilecek. Sistem içerisindeki sekiz kamera, sadece hız denetimi yapacak. 2012’de EDS Sistemleri’ne 522 bin 624 sürücünün yakalandığı ve sürücülere 76 milyar 611 milyon 316 bin lira ceza kesildiği ifade edildi.

Hız limitini aşan yandı!

2013 yılının sonunda İstanbul genelinde toplam 310 EDS Sistemi ve sistem içerisindeki 21 adet Hız Koridoru aktif hale getirilecek ve belirlenen noktalarda sürücüler denetlenecek. Hız Koridoru Radar Sistemi’nin uygulanmaya başlaması ile birlikte son iki yılda hız ihlallerinden kaynaklanan ölümlü kazaların yüzde 9 oranda azaldığı, yaralanmalı kazaların ise yüzde 21’lik oranda düşüş gösterdiği ifade edildi.

 

Ağva Karacaköy Plajı İşletmecisinin terbiyesizliği

Ağva Karacaköy Plajı İşletmecisinin terbiyesizliği

Merhaba Arkadaşlar;

Gurup olarak ağvadaki plajı seçtik ve yola koyulduk,gayet neşeli geçen yolculuğumuz ardında ağva karacaköydeki plaja girdik,ilk başta kapıda duran elemana sordum motosiklet park ücreti alıyormusunuz diye 10 TL dedi,bende çok olduğunu söyledim ve 5 TL olurmu dedim yaklaşık 10 motosikletiz,o sırada patronu geldi ve ya olurmu motosikletlerden ücret almıyoruz diye bize gösterdiği köşe bucak bir yere park ettirdi,neyse soyunduk tam denize girecektikki adam ücretleri toplamaya geldi ödemeyi yaparken baktım herkesden 15 tl istiyor adam başı,şezlong kaç lira dedim 10 tl dedi,5 tl de motosiklet başına kesecekmiş,hani ücretsizdi,olayın 5 tl sinde filan değilim,ardından paramızı suratımıza atar gibi boşaltın kardeşim işinize geliyorsa gibi esnaflığa yakışmayan hareketler,bizde bunun üzerine tesisi terk etmek zorunda bırakıldık,farklı bir plajda denizimize girdik.

Yorumu sizlere bırakıyorum,bu terbiyeszilik değilde nedir ?

Az ceza yiyen düşük çok yiyen yüksek sigorta primi ödeyecek.

Trafik kanununda yapılan değişikliklere göre kurallara uymayanlara ağır cezalar geliyor.

Emniyet şeridinden geçen sürücüler artık 72 lira yerine 650 lira ceza ödeyecek. Az ceza yiyen düşük çok yiyen yüksek sigorta primi ödeyecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nce Karayolları Trafik Kanunu’nun 35 maddesinde yapılan değişiklik son şeklini aldı. Bundan böyle trafik kurallarını ihlal edenler ağır cezalar ödeyecek. Tasarıya ilk kez ‘Emniyet şeridi ihlali’ kavramı girdi. İstanbul’daki TEM otoyolu ve köprülerdeki emniyet şeritlerinden geçen sürücülere 72 TL idari para cezası kesiliyordu. Ancak bu rakamın caydırıcı olmadığı düşünülerek ceza 650 liraya çıkarıldı.

Okumaya devam et “Az ceza yiyen düşük çok yiyen yüksek sigorta primi ödeyecek.”

Tüm Motorcular arası bas konuş haberleşme ve ACİL YARDIM HATTI

 

184495_554345897941855_1202309999_n

 

Merhaba Arkadaşlar;

ACİL YARDIM HATTI açılmıştır,tüm motosiklet sürücüsü  arkadaşlarımız faydalanabilir.

Peki Ne işe yarayacak ?

Acil bir durumda nerde olursanız olun sadece bas konuş ile gurupda online olan herkesle aynı anda veya sadece seçtiğiniz bir kişiyle konuşabileceksiniz,telefon numarası sizde kayıtlı olsun olmasın farketmiyor,örneğin motorunuz çalındı veya benzininiz bitti yolda kaldınız işte bu durumlar için birrebir bir sistem,anons ettiğinizde size en yakın duyarlı arkadaşımız yardımınıza gelebilir.
Okumaya devam et “Tüm Motorcular arası bas konuş haberleşme ve ACİL YARDIM HATTI”