Uluslararası motosiklet dolandırıcılığı, sistem nasıl işliyor ?

Bugünlerde sıkça rastlanan bir dolandırıcılık.Henüz motor gönderen var mı bilmiyorum ama teklif alan çok.
özellikle sahibinden.com sitesini tarayan bir takım uyanıklar motor sahibine gönderdikleri İngilizce bir mesajla “motorunuzu çok beğendim,fiyat uygun, almak istiyorum,size ödemeyi Paypal ile yapayım,motoru ülkeme(genellikle kuzey Avrupa ülkeleri)kendi gümrük acemtamla/nakliyecimle ben naklettireyim”dümeni ile dolandırıcılığa çıkmışlar. Okumaya devam et “Uluslararası motosiklet dolandırıcılığı, sistem nasıl işliyor ?”

Motosiklete binme yaşı 7 oldu

Kuzey Kıbrıs’da yapılan yeni düzenlemeyle motosiklete binme yaşı 7 olarak belirlendi. Ayrıca yeni ehliyet alacaklara kullanacağı motosikletin gücüne göre yaş sınırı getirildi.

KKTC Bakanlar Kurulu, motosiklet ehliyeti verilmesiyle ilgili tüzüğü değiştirdi. Artık motosiklet ehliyeti verilirken motor gücüne göre yaş ve tecrübeye dikkat edilecek. 7 yaşından küçükler motora bindirilemeyecek, ehliyet almak için en az 12 saatlik temel motosiklet eğitimi gerekli

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, tüzük değişikliğinin uzun süreden beridir beklediğini söyledi. Sürüş eğitimlerinin karting alanlarında verilebileceğine dikkat çeken Avcı, “Değişiklikler can güvenliği getirecek” dedi Okumaya devam et “Motosiklete binme yaşı 7 oldu”

İstanbul Superbike Yarış Biletleri Satışa Çıktı

Şampiyon sürücümüz Kenan Sofuoğlu’nun ilk kez Türk seyircisi önünde yarışacağı, Dünyanın izlemesi en keyifli yarış serilerinden biri olan Superbike ve SuperSport yarışları 13-14-15 Eylül 2013 tarihlerinde Intercity İstanbul Park pistinde Türk izleyicisi ile buluşuyor.

Aksiyonun bir an bile bitmediği, şampiyonumuz için tribünlerin bir an bile susmayacağı etkinliğe katılım için biletlerimiz 3 kategoride satışa sunulmuştur. Kapalı ana tribün arkasında oluşturulacak özel fuar ve şov alanları ile tüm aileye yönelik eğlenceli bir hafta sonu aktivitesi sunacak etkinliğe herkesi bekliyoruz.

Okumaya devam et “İstanbul Superbike Yarış Biletleri Satışa Çıktı”

Güvenli Toplu Sürüş Kuralları

Merhaba Arkadaşlar;

Sizlerin toplu sürüşlerdeki bazı konulara dikkatinizi çekmek ve bazı kurallarından bahsedeceğim.

Toplu sürüşler,yani bir yerden bir yere gurup halinde hareket etmek oldukça eğlenceli ve bir oakdarda zor bir işdir,sizin yapacağınız bir hata tüm gurubu zora sokacağından,bazı  konulara dikkatinizi çekmejk istedik,buna göre Okumaya devam et “Güvenli Toplu Sürüş Kuralları”

Motosiklete Yeni Başlayacaksanız Mutlaka Okuyun !

Motosiklete başlama sürecinin, bu sevdanın en kritik ve en önem verilmesi gereken kısmını oluşturduğunu bu sayfadan defalarca söylemişimdir. Hep de söyleyeceğim. Ve motosiklete doğru yollarla başlayan bilinçli her motorcunun, ülkemizde motosiklet kültürünün yerleşmesi için çok önemli rolü olduğunu da daha benden çok duyacaksınız.

Bu hafta hazır motora hala binemiyorken motora yeni başlayacak heveslilerle dertleşeyim istedim. Ama bir baktım bol öğütlü bilgiç bir yazı çıkmış. Bu tip yazılar yazınca kendimi şöyle 60-70 yaşına gelmiş de 18’lik çıtırları etrafına oturtmuş, “hey gidi günler hey…”diye başlayıp, nasihat dolu hikayeler anlatan bir ninecik gibi hissediyorum.
B4DD47F20C1F4A2BAF5A17432D63EF16
Hımmm… Şöyle en baştan başlayalım, her şeyin bir toz bulutu olduğu zamandan… Motosiklet gördüğünüzde, sesini duyduğunuzda, her şeyi bırakıp, birden dönüp bakar mı oldunuz? Bu kelimeyi duyduğunuz yerde algınız o tarafa doğru mu kayıyor? Motosiklet, enteresan bir biçimde artık iki tekerlekli bir araçtan daha fazlasını mı çağrıştırıyor? Yoldan geçen motorlara bakıp, onların farklarını mı bulmaya çalışıyorsunuz? İçlerinden hangisinin yakışacağını düşünürken mi yakalıyorsunuz kendinizi? Aman diyeyim dikkat! Çok heyecanlı, çok keyifli, bol adrenalinli bir dünyanın kapılarını aralamak üzeresiniz. Peki, bu aşamadan sonra sizi neler mi bekliyor? Buyurun buradan yakın… Okumaya devam et “Motosiklete Yeni Başlayacaksanız Mutlaka Okuyun !”