Pet şişesinden benzin deposu yaptı ,cezayı yedi

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu denetimler sırasında bir motosiklet sürücüsünün pet şişeden benzin deposu yapması herkesi şaşkına çevirdi. Oturma koltuğu dahi olmayan 2012 model motosiklete pet şişeden benzin deposu yapan Z.T. trafik denetimina takıldı.

Paşaköy Mahallesi’ne işletmecilik yaptığı belirlenen Z.T. inanılması zor olan bir olaya imza attı. Benzin deposu arıza yapan motosiklet sahibi kimsenin aklına gelmeyecek bir icatta bulunarak, önce oturma koltuğunu kaldırıp, yerine sünger koyarak bir iple bağladı. Ardından eline geçirdiği bir pet su şişesinin kapağına serum hortumu bağlayarak benzinin depoya gitmesini sağladı ve pet şişeden oluşan benzin deposunu da Okumaya devam et “Pet şişesinden benzin deposu yaptı ,cezayı yedi”

1978 model Peugeot 103 mobiletin yeniden doğuşu!

Ülkemizde özellikle Adana, Gaziantep, Akhisar ve Konya’da meşhur olan mobilet modifikasyonlarına yurtdışından güzel bir örnek bulduk.

Christophe Naulet isimli Fransız motosiklet sever birçoğumuzun hayallerini süsleyecek bir Peugeot 103 MVL modifikasyonuna imza atmış hem de Los Angeles’ta… Gençliğinde Peugeot ve Motobacane gibi mobiletleri kullanan Naulet, bir moped ustasına dönüşen hayatını şöyle anlatıyor: “Peugeot ve Motobecane mopedler 70’lerde oldukça ünlüydü. Modifikasyon için de birçok parçanın oluşu ilgiyi de arttırmış, iş yarışlara kadar uzanmıştı. 80-90’larda Moped yarışları oldukça revaçtaydı. 50 cc’lik motorlara varyatörlü aktarma organı Okumaya devam et “1978 model Peugeot 103 mobiletin yeniden doğuşu!”

Hem benzinle hem insan gücüyle yol alabilen Moto-Bisiklet: MotoPed

Bisiklet ve motosiklet meraklısı Cam Woods bir gün bu iki hobisini aynı araçta birleştirmeye karar verir. İlk iş olarak da dayanıklı bir bisiklet oluşturmak için bazı ekipmanlar ve bir Honda XR50 motorunu ele alır. Amacı hem motor hem de pedal gücüyle yol alabilen farklı bir tasarım ortaya koymaktır.

Bisiklet ve motosiklet meraklısı Cam Woods bir gün bu iki hobisini aynı araçta birleştirmeye Okumaya devam et “Hem benzinle hem insan gücüyle yol alabilen Moto-Bisiklet: MotoPed”

Motosiklet satışları yüzde 8.4 arttı

Bu yılın Ocak-Haziran döneminde trafiğe tescil kaydı yapılan motosiklet sayısı 88 bin 25 adede yükseldi.

İSTANBUL – Bu yılın Ocak-Haziran döneminde trafiğe tescil kaydı yapılan motosiklet sayısı 88 bin 25 adede yükseldi. Bu rakam geçen yılın aynı döneminde 81 bin 195 adette kalmıştı. MOTED Başkanı Başarı Erbaş, “Motosiklet bireysel ulaşımda hak ettiği yeri alamasa da satışlarda yaşanan bu artış bizi sevindiriyor” dedi

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TUİK) verilerine göre motosiklet satışları bu yılın ilk altı ayında yüzde 8.4’lük artış göstererek 88 bin 25 adede çıktı. Bu rakam 2012 yılının aynı döneminde 81 bin 195 adette kalmıştı. Pazardaki gelişmeyi değerlendiren Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED) Başkanı Başarı Erbaş, Okumaya devam et “Motosiklet satışları yüzde 8.4 arttı”

Bir motosiklet kullanıcısı olarak mevsim koşullarına nasıl ayak uydurabiliriz?

Kışın soğuğu ve yazın sıcağı… Bir motosiklet kullanıcısı olarak mevsim koşullarına nasıl ayak uydurabiliriz?

 

İşe 4 mevsim montlardan başlayalım. Bu “4 mevsim” ibaresiyle satılan montların genellikle kış sezonunu pek kapsamadığını baştan bir belirtelim.

İçlerindeki ekstra katmanlar çıkarılarak bir tişört üstüne giyilmek koşuluyla yaz mevsiminde kullanılabiliyorlar fakat kış aylarının cidden soğuk havalarında içinize kalın bir svetşört üstüne tüm katmanlarıyla mont ve onun üzerine bir yağmurluk geçirerek ancak sıcak kalınabiliyorlar. “O kadar da soğuk havalarda motosiklet üzerinde ne işim var” diyorsanız zaten bir sorun yok. Ancak 365 gün motosiklet üzerindeyseniz öncelikli tavsiyem sıcak ve soğuk havalar için kullanılmak üzere 2 ayrı motosiklet montunuzun olmasıdır.

Fileli yapılarıyla Revit Air gibi yazlık montlar yüksek geçirgenlikleri ile sıcak havalarda Okumaya devam et “Bir motosiklet kullanıcısı olarak mevsim koşullarına nasıl ayak uydurabiliriz?”

Motosiklet Tutkunu Şelalede Fotoğraf Çektirirken Uçuruma Düştü

YALOVA’da Motor Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Motofest’e katılan İstanbullu motosiklet tutkunu 30 yaşındaki Serdar Çamdibi, festivalin ardından şelale önünde hatıra fotoğrafı çektirirken canından oluyordu. Arkadaşlarıyla Çınarcık’taki Teşvikiye Şelalesi’ne çıkan Serdar Çamdibi, fotoğraf çektirirken 8 metrelik uçurumdan düştü. Bir ayağı kırılan, kaburgası çatlayan ve yarılan çenesine 8 dikiş atılan Çamdibi, “Allah beni sevdiklerime bağışladı” dedi. Çamdibi’nin düşme anı ise Okumaya devam et “Motosiklet Tutkunu Şelalede Fotoğraf Çektirirken Uçuruma Düştü”

Şehir içi hız sınırı artıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü, yerleşim yerleri içinde hız sınırının 90 kilometreye çıkarılmasına imkan sağlayan bir düzenleme hazırladı. Okulların açılmasıyla birlikte uygulanması hedeflenen ve büyük tartışma başlatan düzenlemeyle şehir içinde hız sınırı 70 kilometreden 90 kilometreye çıkarılacak.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Avukat Hitay Güner, “Hız arttıkça risk artar. Ölüm artar. Kazanın şiddeti artar. Buna karşın trafik sıkışıklığı da azalmaz” dedi. Haber üzerine Türkiye adeta ikiye bölündü. Bir kesim trafiği rahatlatacağı savıyla 90 km hızı desteklerken, karşı kesim ’90 km rahatlama getirmez, ölümler artar’ tezini savundu. Okumaya devam et “Şehir içi hız sınırı artıyor”