İstanbullular dikkat! Yarın bu yollar kapalı

Cumhuriyet Bayramı törenleri için yarın İstanbul Vatan Caddesinde prova yapılacak. Sabah saat 07:00 ile 16:00 saatleri arasında; Vatan caddesi, Vatan Caddesine çıkan bütün yollar. Topkule, Mahmutbey Köprüsü, Vatan Caddesi, Oğuzhan Caddesi, Millet Caddesi, Topkapı, Edirnekapı Kavşağı, Vatan Caddesi Kesişim Noktası, Mahmutbey, Topkule. Topkule, Mahmutbey Köprüsü, Vatan Caddesi ve bu yollara çıkan bütün yollar ile Mahmutbey Köprüsü – Habipler Yolu trafiğe kapalı olacak.

İŞTE ALTERNATİF YOLLAR

Bu nedenle Vatan Caddesini kullanacak sürücülerin; D/100 Karayolundan Vatan Caddesine gidecek olan sürücülerin; Haliç Tüneli, Edirnekapı, Fevzipaşa Bulvarı, Aksaray şeklinde veya Haliç Tüneli, Ayvansaray ışıklardan Balat yolunu takiben Unkapanı ve Sirkeci istikametini, E/80 Karayolunu kullanacak sürücülerin, Hürriyet Gazetesi karşısından TEM istikametini, Sahil Yolunu kullanacak sürücülerin sahil güzergâhından, Yenikapı – Kumkapı – Sirkeci istikametini, Okumaya devam et “İstanbullular dikkat! Yarın bu yollar kapalı”

5. “Farkında mısın ?” Motosiklet Sürüşü (27 Ekim Pazar)

Bazı dokunuşlar vardır ki iz bırakır unutulmaz. İşte bende bundan 5 yıl önce yaptığımız ilk Farkında mısın ? etkinliğimizde hissettim o mükemmel hisleri. Küçücük bir çocuğun saf kalbinden ve karşılıksız sevgisinden adeta bedenime bir ruh girmişti.
Motosikletimin arkasına aldığım o küçük çocuk belkide bir ömür boyu hatırlayacağı anları çığlıklar atarak yaşıyor ve bana sımsıkı sarılarak çevreyi seyrediyordu. İzmir sahilini baştan sona geçen uzun konvoyumuz varış noktasına geldiğinde arkamdaki küçük kız motordan ailesinin yardımıyla indi ve sıkıca boynuma sarılıp beni yanağımdan öptü.
İşte o anda tarif edemiyeceğim bir huzur ve mutluluk hisettim. Çünkü herşey çok saf, karşılıksız ve insaniydi. Arkamıza aldığımız her çocuk hafta boyunca okullarında kendi çabalarıyla yaptıkları anahtarlık, kolye ve benzeri hediyeleri biz motorcu abilerine verdiler. Halen daha sevdiğim eşyalarmın durduğu çekmecede sakladığım bu küçük hediyenin değeri benim için çok büyüktü.
İşte o hisler ve harika duygular MOTORDELİSİ grubunu 5. Farkında mısın ? etkinliğini yapmak için daha da bir heveslendirdi. Aylar öncesinde alt yapsını hazırladığımız bu önemli etkinlikte bu sefer dillere destan bir konvoyla sadece zihinsel engelli ve otizmli çocuklarımıza değil bu fikri yaşatan motorcularada farkındalık yaratmak amacımız. Her geçen Farkında mısın ? etkinliği daha kalabalık olmuştu ve şimdi önümüzdeki için çok daha fazla katılım bekliyoruz. MOTORDELİSİ Kulübü olarak İzmir Valiliği, Eminyeti ile tüm resmi yazışmaları yaptık ve bu sürüşün kusursuz olması için çok çalıştık. Haftalardır organizasyonun içinde yer alan arkadaşlarmızla toplantılar yapıyor Okumaya devam et “5. “Farkında mısın ?” Motosiklet Sürüşü (27 Ekim Pazar)”

Sürücüler şimdi yandı, toplu cezalar geliyor.

Ceza yağacak…

Ödenek yetersizliği nedeniyle yılbaşından bu yana trafik cezalarını PTT’ye veremeyen Emniyet, biriken cezaları üst üste yollamaya başlayınca vatandaş şoka uğradı. Ankara’da bir gıda şirketinin araçlarına son 20 günde 36 ceza makbuzu ulaştı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre; Emniyet Genel Müdürlüğü’nün aylardır ödenek yetersizliğinden dolayı vatandaşa trafik cezalarını tebliğ edemediği ortaya çıktı.

Biriken cezalar üst üste gönderilmeye başlanınca da, son 20 gün içinde üst üste onlarca ceza makbuzuyla karşılaşan sürücüler şoka uğradı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, cezaların tebliği için PTT’ye vermesi gereken ücreti ödeyemediği için Okumaya devam et “Sürücüler şimdi yandı, toplu cezalar geliyor.”