34 EV 0152 TRAFİK MAGANDASI

34 EV 0152 TRAFİK MAGANDASI — İşde size bir trafik magandası görüntü E-5 göztepe körüsünden sol şeritten yengeç gibi fütursuzca sağ çıkışa dalan sorumsuz sürücü

http://www.youtube.com/watch?v=Z1v_gvJ9WYE&feature=youtu.be

 

Kask takmamanın cezası zamlanıyor !!!

Trafik cezaları, Maliye Bakanlığının yeniden değerleme oranı çerçevesinde yılbaşından itibaren yüzde 3,93 oranında arttırılacak.

Buna göre, sürücü belgesi almadan araç kullananlar ile belgesi geri alındığı ya da iptal edildiği halde direksiyon başına geçenlere bin 462 lira ceza verilecek. Sürücü belgesi sınıfına göre sürmeye yetkili olduğu aracın dışındaki araçları kullananlara da aynı ceza uygulanacak.

Araç kullanırken sürücü belgelerini yanında bulundurmayan ya da trafik görevlisi talep ettiğinde belgesini göstermeyenler 172 lirayla cezalandırılacak.

Şerit değiştirmeden önce gireceği şeritte sürülen araçların emniyetle geçişini beklemeyen ve trafiği tehlikeye düşürecek şekilde şerit değiştirenlerin cezası 172 lira olacak. Trafik polislerinin işaretlerine uymayanlar da Okumaya devam et “Kask takmamanın cezası zamlanıyor !!!”

İlk Motosikletli Türk Gezgin ….”Osman Gürsoy”

70′ lerde vespa motoru ile dunyayi dolasan bir ordulu… haberin tum metni asagida oldugu gibi. onu ziyaret eden iki gencin actigi bir facebook zimbirtisi da var.


“1960’larda ingiltere’ye çalışmaya giden ordulu osman gürsoy, boş zamanlarında kısa gezilere çıkmak için ikinci el bir vespa motosiklet satın aldı. 1969’da yenilediği motoruyla ordu-londra arasını 19 kez katetti. londra’ya her dönüşünde ayrı bir yoldan giderek, arnavutluk ve finlandiya dışında tüm avrupa’yı gezdi. motorunu uçağa koyup amerika’ya gitti.

50 günde new york’tan seattle’a abd’yi ve montreal’e kadar kanada’yı dolaştı. bugüne kadar toplam 180 bin kilometre aşıp, dünyanın çevresini beş kez dolaşacak kadar yol yaptı. gezilerinde, Okumaya devam et “İlk Motosikletli Türk Gezgin ….”Osman Gürsoy””