Bir Kadın Motorcu Karadeniz Keşfine Tek Başına Çıkarsa…

Bir Kadın Motorcu Karadeniz Keşfine Tek Başına Çıkarsa…

Herşey o tatlı rüzgar ile başladı

 Yazı ve Fotoğraflar: Pervin Ozulu

 

PERVİN OZULU KİMDİR?

 

Pervin Ozulu, 12 yıl öncesinde başlayan motor tutkusuyla yakaladığı her gezme fırsatı değerlendirir ve İstanbul’dan çıkıp yol yapar. Bazen hedef olmaksızın sadece rüzgarı kovalar, bulutları ve güneşi takip eder. Havadaki leyleği hala bulamamıştır.

 

Bu yolculuk için hiç uzunca plan yapmadım. Zaten Kasım ayındayız, kış kapıda, uzun bir gezi kimin aklına gelir. Camdan bakarken güneş ve o tatlı rüzgar çılgınca bir beyin fırtınası başlattı. Havanın 1 hafta daha güneşli olacağını söyledikleri aklımdan geçerken aynı anda kızımın, yani motorumun tüm bakımlarının yapıldığı içimden geçti, hatta zinciri bile yeniydi. Okumaya devam et “Bir Kadın Motorcu Karadeniz Keşfine Tek Başına Çıkarsa…”

Balıkçının ağlarına balık yerine motosiklet takıldı.

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde, bir balıkçının ağlarına balık yerine motosiklet takıldı.

Kendisine ait balıkçı teknesiyle denize açılan Adnan İnan (48), balık tutmak için ağlarını denize bıraktı. Ağların taşa takıldığını zanneden İnan, makine yardımıyla ağları çekerken ağır bir cismin yukarı doğru çıktığını fark etti. İlk başta ne olduğunu anlayamayan İnan, “Çok ağır bir cisim geldi. Ben koca bir kayayı tekneye çektiğimi sandım. Tekneye alınca bir de baktım ki motosiklet! Yıllardır balıkçılıkla uğraşıyorum, ilk defa böyle bir şey başıma geldi. Kime ait olduğunu bilmiyoruz. Çalıntı da olabilir. Şimdi Lapseki limanında motosikleti sergiliyoruz. Meraklı vatandaşlar gelip bakıyor. Deniz kurtları üzerine yuva yaptığı için tarihi eser görüntüsü var. Motosikletle fotoğraf çektirenler de oluyor” dedi.

Limandaki motosikletin yaz boyunca kaldırılmayacağı belirtildi.

Kaynak: İHA

Okumaya devam et “Balıkçının ağlarına balık yerine motosiklet takıldı.”