Motosiklet kullanırken asla yapmayın !

wheel

 

1. Hareket halinde ve kafanda kask varken kulağın kaşınırsa, bu sorununu gözlük sapıyla gidermeye çalışma. Ya çek bir kenara adam gibi kaşı kulağını ya da bir skorsky pilotu arkadaşımın dediği gibi, kulağına niyet başka yerini kaşı.


2. Bol paçalı pantolon giyme. 100 km. üzerinde paça rüzgârla yukarı doğru sıvanıp anti karizmatik bir hal alıyor ve ikide bir düzeltmekle olmuyor. Çek kenara, adam gibi sok paçanı çorabın içine, kendi karizmanı kendin boz, rüzgâra bırakma.   Devamı>>
Okumaya devam et “Motosiklet kullanırken asla yapmayın !”

Ormanda terkedilmiş Honda CBR

Moto 212 mağazası enduro ekibi orman gezisi sırasında bazı parçaları alınarak terkedilmiş bir Honda CBR Repsol motosiklet buldu!

Sarıyer de ormanda gezen enduro ekibi tekerlekleri, karenajları, ön koltuğu ve bazı motor parçaları ile göstergeleri çalınmış bir Honda CBR Repsol 125 ya da 250 motosiklet buldu. Çalıntı olduğunu düşündüğümüz motorun şase numarası MLHJC34AX65203860

Lütfen motosikletin sahibini bulabilmek için haberi paylaşalım!

 

calıntı_cbr_honda_1-001-660x330

Motosiklet Sürücüleri İçin 10 McGyver Tavsiyesi

Motorcycles_use_extreme_caution

Motosiklet sürücüleri için faydalı olabileceğini düşündüğümüz, kimi zaman bizi yolda kalmaktan kurtaracak, kimi zamansa yolculuğu daha keyifli hale getirebilecek 10 ipucunu sizler için derledik. Uygulayıp uygulamamak size kalmış…

10 ) Yumuşak Zeminde Motosikleti Parketmek

Güzel ve keyifli bir sürüşün ardından çok güzel manzarası olan bir yere geldiniz. Durup hem biraz nefeslenmek, hemde manzaranın keyfini çıkartmak istiyorsunuz.Fakat ne yazıkki toprak veya hafif kumlu olan zemin ne yazık ki yan ayaklığınızın içine gömülmesine sebep oluyor.

Ezilmiş bir meşrubat tenekesi burada sizin için tam bir kurtarıcı olacaktır. Tenekeyi yan ayağın altına koyun ve manzaranın keyfine varın. Tenekeyi neredenmi bulacaksınız ? Kız arkadaşınızın sırt çantasında kesin diet Cola vardır.

10

9 ) Üşüyen Eller

Mevsim yaz, haliyle elinizdeki eldivenlerde yazlık olan cinsten Okumaya devam et “Motosiklet Sürücüleri İçin 10 McGyver Tavsiyesi”

Geçen yılın en çok satan ENDURO modelleri

Yazı: Sanço Panço

650 cc altında CRF250L ile Honda’nın çok iyi bir satış grafiği elde edeceği, geçen seneki fuardan belliydi. Honda bayileri elllerinde müşteri listeleri, düşük faiz oranlı kredi kağıtları, kredi kartına taksit imkanları ile onlarcabelk de yüzlerce müşteri peşinde koşarken, Yamaha standında, CRF’nin bir benzeri olan ama daha pahalı Yamaha WR’nin başında kimseyi bulamıyordunuz. Satış ve taksit imkanı sorulduğunda ise motorun zaten 1-2 adet mevcut olduğunu ve de “isteyen alır, istemeyen almaz” tutumu, Honda’ya rekoru getirdi. Zaman içinde motora binmek isteyen ve uygun fiyatlı enduro bulamayan pek çok kişi, Honda’nın bu modeli ile işe başladı ve hatta toprak etaplara dalanlar oldu. Şile yolundaki orman etabı başlarında Honda’cılar kuyruklara girip buluştular, ormanlara girdiler. Zaman içinde motorun çok da güçlü olmadığı, arazide kullanıcıların bazı problemler yaşaması ve yeteri kadar verimli olmamasına rağmen CRF pek çok kişi için yeni bir çığır açtı. Bu motosikletler ile sert offroad yapanların önümüzdeki senelerde KTM, Husqvarna, Yamaha veya Kawasaki’nin gerçek off-road motosikletlerine yönelebileceklerini düşünüyoruz. Okumaya devam et “Geçen yılın en çok satan ENDURO modelleri”