İstanbul’da çalıntı motosikletler için özel ekip kuruldu

İstanbul’da çalıntı motosikletleri satın alarak, parçalara ayıran ve yedek parça olarak tamircilere sattığı belirlenen 2 kişi gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü son dönemlerde artan motosiklet hırsızlığı olayları üzerine sadece bu tür hırsızlıklara bakacak özel bir ekip kurdu. Özel ekip kısa sürede çalınan motosikletlerin parçalandıktan sonra yedek parça olarak pazarlandığı bilgisine ulaştı. Bu gelişme üzerine, müşteri gibi davranan polisler ikinci el motosiklet parçası aramaya başladı.

Günler süren çalışmanın ardından Küçükçekmece’de bir tamirhanenin ikinci el çalıntı motosiklet parçaları sattığı tespit edildi ve buraya yapılan baskında tamirhaneye parça satan Y.D. ve C.E. gözaltına alındı.  İşyerinde yapılan aramada 1 çalıntı motosiklet ile 6 ayrı çalıntı motosiklete ait parçalar bulundu. Yetkililer, motosiklet hırsızlığı olaylarıyla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü önümüzdeki günlerde yeni operasyonların yapılacağını belirttiler.

Kaza sonrası aracınızdaki değer kaybını sigortadan alabilirsiniz.

Değer kaybı, aracınızın trafik kazası sonrası ikinci el piyasasında kaybettiği maddi kaybı ifade eder. Burada önemli olan husus ise, kaza kusur tespitindeki kusur oranınızdır. Kısa bir örnek vereyim, bir kaza yaptınız diyelim, eksperden değer kaybı raporu aldınız, eksper aracınızda bahsi geçen kaza sonrası değer kaybının 4.000,00 TL olduğuna dair bir rapor verdi. Eğer;

 

Aksigorta-Trafik-Sigortasi-Urun-Sayfasi
Kusur oranınız = 0 ise, talep edebileceğiniz değer kaybı = 4.000,00 TL Okumaya devam et “Kaza sonrası aracınızdaki değer kaybını sigortadan alabilirsiniz.”