İstanbul’dan Motor ile Günübirlik Gidilebilecek 16 Cennet

İstanbul, yoğun şehir hayatı, işimiz ve koşturmacalı günlerimiz ile bizi zaman zaman bunaltıyor. Motorunuz ile birlikte, en fazla iki saat uzaklıkta olan cennet parçalarını merak edenler için harika bir liste hazırladık. Trafiğe takılmadan ve gündoğumuna doğru rüzgar eşliğinde gidebileceğiniz bu yerleri görmeden bu dünyadan gitmeyin. 🙂

1. Pınarlı köyü

http://img-1.onedio.com/img/2r0/53f096624f52c18e28f98909.jpg
İstanbul’a 97 km uzaklıkta olan bu cennete ulaşmak için önce Şile’ye gitmek gerekiyor. Pınarlı köyünde bulunan Sardala Koyu’na ulaştığınızda, kayalıkların dibinde ve yeşilin en güzel tonuna sahip buz gibi suda yüzmeyi unutmayın. Bu yer, arzu edenler için harika bir kamp yeri aynı zamanda.

2. Maşukiye

http://ihyaturizm.com.tr/ihya/wp-content/uploads/2015/04/ma%C5%9Fukiye-2.jpg
İstanbula 120 km uzaklıkta, Sapanca gölü ve Kartepe yakınlarındaki bu yer, tamamen suyun üzerine kurulmuş. Dağdan akan şelale Maşukiye’nin tamamına iniyor ve yerleşim suyun dibinde başlıyor. Tüm restoranlar ve oteller bu suyun kenarında olduğu için, 24 saat suyun sesi ile aşk yaşıyorsunuz.

Okumaya devam et “İstanbul’dan Motor ile Günübirlik Gidilebilecek 16 Cennet”

Motosiklet sürücülerinin OGS ve HGS isyanı

İstanbul’daki motosiklet kullanıcıları köprü ve otoyollardaki OGS ve HGS ücretlerine tepki gösteriyor. Motoksikler sürücüleri binek araçlar hatta kamyonlarla aynı geçiş ücreti vermelerine bir anlam veremiyor

 

Motosiklet sürücülerinin OGS ve HGS isyanı

Motosikletli Kuryeler Derneği, Klasik Motor Kullancıları Derneği ve Realist Motor Kulübü ortak bir açıklama ile köprü ve otoyollardaki geçiş ücretlerine tepki gösterdi. Binek otomobiller, hatta kamyonlarla aynı geçiş ücreti vermelerine isyan eden kulüp temsilcileri “OGS/HGS de Motosikletleri Fark Et” İmza kampanyası başlattı.

İşte üç derneğin yaptığı ortak çağrı:

Okumaya devam et “Motosiklet sürücülerinin OGS ve HGS isyanı”

20 şüpheli, motosikletçilerin ıslık ve protestoları arasında adliyeye sevk edildi.

İstanbul’da çok sayıda lüks motosikleti çalıp parçalara ayırarak sattıkları iddiasıyla yakalanan 20 şüpheli, motosikletçilerin ıslık ve protestoları arasında adliyeye sevk edildi.Motosiklet Çetesi Adliyeye Sevk Edildi

Emniyete gelen bazı dernek yöneticileri, 50-60 bin liralık motosikletlerin basit eşya olarak değerlendirildiğini ve çalındığında açığa bırakılan eşya olarak işlem yapıldığını belirterek, yasal düzenleme yapılmasını istedi.

Okumaya devam et “20 şüpheli, motosikletçilerin ıslık ve protestoları arasında adliyeye sevk edildi.”

Motosiklet hırsızlık çetesine operasyon

İstanbul’da lüks motosikletleri çalıp parçalara ayırarak satan bir hırsızlık çetesine yönelik operasyonda 17 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri lüks motosiklet sahibi kişilerin şikayetlerini değerlendirerek açılan soruşturma kapsamında kayıp motosikletleri aramaya başladı. Yapılan çalışmalarda motosiklet çalan bir suç örgütünün izine rastlayan Oto Horsızlık Büro Amirliği ekipleri, şebeke üyelerini tespit etmek için teknik ve fiziki takip yaptı. Okumaya devam et “Motosiklet hırsızlık çetesine operasyon”

DİKKAT !!! YENİ UYGULAMA..Gişelerdeki kameralar plakaya ceza kesiyor…

TEM Otoyolu’nda geçerli olan yeni uygulamaya göre, giriş ve çıkış yapılan gişeler arasında hız sınırını aşanların evine ceza gönderiliyor.

İstanbul’da araçların iki nokta arasındaki seyahat süresinden yola çıkılarak yapılan hız ölçümleri artık TEM Otoyolu’ndaki gişelerde de yapılıyor.
TRAFİK CEZALARI GÖNDERİLMEYE BAŞLANDI

TEM Otoyolu’nda otomobiller için 120 kilometre olan hız sınırını aştığı tespit edilen sürücülere trafik cezaları gönderilmeye başlandı.
EN DÜŞÜK 189 TL CEZA

TEM Otoyolu’nda kontroller aracın giriş ve çıkış yaptığı gişeler arasındaki sürenin mesafeye bölünmesiyle hesaplanıyor. Hız sınırını aşan sürücülere en düşük 189 TL ceza yazılıyor.