35 usd+kdv olarak açıklanan Osmangazi Köprüsü nde indirime gidildi

http://icube.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2016/06/21/osmangazi-koprusu-nde-acilmadan-indirim-yapildi-7225233.Jpeg

 

Osmangazi Köprüsü’nün otomobiller için öngörülen 121 TL’lik geçiş ücreti 90 TL’ye indirilecek.

Habertürk Gazetesi’nden Olcay Aydilek’in haberine göre, İstanbul ile İzmir arası ulaşım süresini 5.5 saat kısaltarak 9 saatten 3.5 saate indirecek Gebze Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nin en önemli bölümünü oluşturan Osmangazi Köprüsü’nün, 35 dolar + KDV (121 TL) olan geçiş ücretinin düşürülmesi için yapılan hesaplamalar büyük ölçüde tamamlandı.

Köprü geçiş ücreti, yüzde 25 oranında düşürülecek. Bu ayarlama sonrasında geçiş ücreti, 90-91 TL’ye kadar gerileyecek.

Dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüleri arasında 4. sırada yer alan köprü, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılacağı törenle 30 Haziran’da açılacak. Okumaya devam et “35 usd+kdv olarak açıklanan Osmangazi Köprüsü nde indirime gidildi”

Şeritler Arasında Sürme Hakkındaki Araştırma Sonuçlandı

California Berkeley Üniversitesi, motosiklet kullanıcılarının şeritler arasında sürmeleri hakkındaki çalışamasını tamamladı ve sonuç; bu sürüş tarzını savunanlar için belli koşullar dahilinde olumlu gözüküyor.

 

Güvenli Ulaştırma Araştırma ve Eğitim Merkezi’nde görev yapan Dr. Thomas Rice liderliğindeki araştırmacılar, Haziran 2012 ve Ağustos 2013 tarihleri arasında motosikletlerin karıştığı yaklaşık 6,000 çarpışmayı ve kaza anında şeritlerin arasında süren motosikletçilerin yaptığı 997 kazayı inceledi.

 

Araştırmadan çıkarılabilecek en genel sonuç, şeritler arasında sürmenin motosiklet sürmek kadar güvenli olduğu. Araştırma esnasında kavranan en önemli şeylerden biri ise kaza ihtimalinin istatistiksel artışı olmadan yaklaşık 24 km daha hızlı bir sürüşün gerçekleşebileceği yönünde.

 

Bu araştırma, şeritler arasında sürme konusunda yapılan konuşmaları şekillendirmek açısından sadece Kaliforniya’da değil tüm ABD’de önemli olacak.

 

Araştırmadan çıkarılan önemli sonuçlar şöyle: Okumaya devam et “Şeritler Arasında Sürme Hakkındaki Araştırma Sonuçlandı”