Plakasız Araç Kullanmanın Cezası 1698 TL ye Çıkarıldı

OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA BAZI DÜZENLEMELER YAPILMASI HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME

Karar Sayısı: KHK/676
Olağanüstü hal kapsamında bazı düzenlemeler yapılması; Anayasanın 121 inci maddesi ile 25/10/1983 tarihli ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 4 üncü maddesine göre, Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu’nca 3/10/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır. Okumaya devam et “Plakasız Araç Kullanmanın Cezası 1698 TL ye Çıkarıldı”

Cinayet Gibi Kazada Ahmet Cengiz Nasıl Korundu?

15 yıl hapisle yargılanıyordu, beraat etti

İşadamı Mehmet Cengiz’in oğlu Ahmet Cengiz’in karıştığı ölümlü kazanın tutanağında asli kusurlar görmezden gelindi. Kaza tutanağında motosikleti kullanan Ayhan Mutlu’nun önünde bulunan dolmuşa çarptığı ve kazanın olduğu yazıldı. Ahmet Cengiz’in kendi şeridinde Kısıklı istikametine gittiği ve savrulan motosikleti sürüklediği tutanak kaydına alındı.

ifade3

Okumaya devam et “Cinayet Gibi Kazada Ahmet Cengiz Nasıl Korundu?”

Kuralsız sürücülere çok ağır cezalar geliyor

Trafiği tehlikeye atarak araç kullanan sürücülere çok ağır cezalar geliyor. Drift yapan, makas atan ve diğer sürücüleri tedirgin ederek otomobil kullananlara 4 bin TL’ye yakın ceza gelecek.

 

Adalet Bakanlığı’nın hazırlayıp bu hafta TBMM’ye göndermeyi planladığı yeni Ceza Muhakemeleri Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısında sürücülere yönelik cezaların arttırılmasına Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu’ndan (TŞOF) destek geldi. TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Kuralları çiğneyenler cezaya katlanacak. Cezaların da caydırıcı olması gerekiyor” dedi. Okumaya devam et “Kuralsız sürücülere çok ağır cezalar geliyor”